PROLOG +1
Mirabela Jurczenko, Bartosz Kowal, Wojciech Mazan, Bartłomiej Poteralski, Rafał Śliwa, Robert Witczak.

,,Na problemy ekologiczne, społeczne i polityczne, gospodarcze czy mieszkaniowe architekci zwykli patrzeć z perspektywy miasta, którego mechanizmy rozumieją, potrafią opisać i przeanalizować. Tymczasem kolektyw PROLOG +1 wpisuje się w nurt zapoczątkowany w ostatnich latach, w którym architekci i badacze skupiają się na „wszystkim, co nie jest miastem”. Twórcy wystawy w Pawilonie Polskim stawiają wieś w centrum wystawy Trouble in Paradise i tam chcą szukać rozwiązań globalnych problemów. Uważają, że w czasach narastających lokalnych i światowych kryzysów obszary wiejskie są istotnym elementem budowania zrównoważonych wspólnot ludzkich.” (źródło: https://zacheta.art.pl/pl/wystawy/trouble-in-paradise)
PROLOG+1 na oficajalnym Facebooku Pawilonu Polskiego https://www.facebook.com/polishpavilio publikuje serię postów wprowadzających w tematykę ich wystawy.
zdjęcie 1.,4.: Dom, Terytorium, Osada, fot. Michał Sierakowski. Część analityczna wystawy Trouble in Paradise, Pawilon Polski na Biennale Architettura 2020
zdjęcie 2.: PROLOG +1, autorzy wystawy Trouble in Paradise w Pawilonie Polskim na Biennale Architettura 2020. Od lewej: Rafał Śliwa, Robert Witczak, Bartosz Kowal, Wojciech Mazan,Mirabela Jurczenko, Bartłomiej Poteralski, 2020. Fot. Paweł Starzec
zdjęcie 3.: Trouble in Paradise, fot. Paweł Starzec, projekt graficzny: zespół wespół,
Pawilon Polski na Biennale Architettura 2020
Na stronie labiennale.art.pl możecie także poprać przedpremierowo opublikowane teksty, które są częścią książki pod redakcją Wojciecha Mazana i koncepcją PROLOG +1, a która towarzyszyć będzie wystawie ,,Trouble in Paradise”.
https://labiennale.art.pl/wp-content/uploads/2020/08/TiP-2020_A.Dutto_PL-_EN.pdf
https://labiennale.art.pl/wp-content/uploads/2020/08/TiP-2020_K.Kajdanek_PL_EN.pdf
.png)
fragment: “W poszukiwaniu wspólnej teorii dla terenów wiejskich”, Andrea Alberto Dutto
Więcej o przygotowywanej wystawie tutaj: