Magdalena Milert


Jestem absolwentką Politechniki Śląskiej, kierunku Architektura i Urbanistyka. Pracowałam kilka lat w biurach architektonicznych, ale uznałam, że to nie moja bajka. Rzuciłam tę pracę na rzecz opowiadania o tym, jak robić miasto.

Co robię?


W swoich social media jako Pieing mówię o gospodarce przestrzennej, architekturze, urbanistyce oraz psychologi architektury i przestrzeni. Propaguję dobry miejski UX.

Brzmi nudnie? Niesłusznie.Merytoryczna wiedza przeplatana memami może być całkiem przyjemna.

Uważam, że edukacja, podnoszenie świadomości i uwrażliwienie na otoczenie są bardzo istotne, a wiele miejskich decyzji zależy od mieszkańców. Przekładam to, co z definicji trudne i niezrozumiałe na język całkiem prosty, który dociera do ludzi. W swoich postulatach podkreślam, że miasto ma być zrobione porządnie i dostępne dla wszystkich. Promuję chodzenie pod hasztagiem #pieszopomieście

Wbrew pozorom Instagram, memy i teksty na bloga to tylko niewielki wycinek tego, czym się zajmuję. Na co dzień analizuję miejskie rozwiązania pod kątem ich użyteczności, opisuję polityki zrównoważonego rozwoju, a także Smart City 3.0. Współpracę z firmami, instytucjami publicznymi i organizacjami społecznymi jako ekspertka w sprawach polityk miejskich, urbanistyki i gospodarki przestrzennej.


Często występuję jako prelegentka na konferencjach, festiwalach i innych wydarzeniach. Dodatkowo przeprowadzam warsztaty metodą Design Thinking, w której wykorzystuję metody twórczego rozwiązywania problemów. Posłużyłam się nimi między innymi podczas warsztatów Zeroemisyjny Kraków.

Smart City Consultant w Almine, Współtwórczyni Archipogotowia - miejsca bezpłatnych porad architektonicznych dla mieszkańców Poznania, Członkini Klubu Jagiellońskiego, fundacji LAB 60+ i Na Dużą Skalę, Wiceprezeska Ambasady Społeczności, tutorka warsztatów, bywalczyni konferencji o miastach, architekturze i marketingu.

https://www.instagram.com/pieing/
https://www.facebook.com/pieingcafe/
https://pieing.cafe/
https://patronite.pl/pieing
//
tekst: Magdalena Milert

projekt: Piotr Ząbek / tekst: Maciej Rodak / grafika: Michał Kołodziej, Naomi Muras, Alicja Stefan